Nechali si pár dní na utříbení myšlenek, pak tréninkoví parťáci Adam Mendrek a Jan Louda hodnotili své zápasy a účinkování na světovém šampionátu. Pro brněnského deblistu i jednoznačnou českou singlovou jedničku šlo v Japonsku o skvělou zkušenost. "Mám světové šampionáty moc rád, ale pořád nám chybí kousek v koncovkách setů," říkal po turnaji Mendrek.
Před světovým šampionátem mluvil za deblový pár Ondřej Král, tentokrát převzal taktovku zkušenější z dvojice Adam Mendrek. Jeho hodnocení, které dával dohromady těsně před odletem z japonské metropole, bylo rozporuplné, ale plné naděje do budoucna. On sám totiž vidí, že rozdíl mezi nimi a nejlepšími evropskými páry je opravdu minimální.
O prohře v prvním kole s bratry Grimleyovými: “Nejde právě jenom o tenhle zápas, mrzí mě, že jsou to prohraná utkání v podstatě pokaždé ve velmi těsných koncovkách setů. Pokud začneme u dvou velký turnajů v Koreji, prohráli jsme na obou akcích těsným způsobem, stejně tomu bylo na tomto turnaji, nebo i na mistrovství Evropy s nizozemským párem Gille, van der Lecq.
O předvedené hře: “Výměny vypadají k světu, není to jenom servis, příjem a míček do autu, dá se na to koukat. Navíc, ty páry, s kterými jsme prohráli, tak patří k top dvojicím v Evropě, tady už není moc lepších párů."
O nezvládnutých koncovkách: “Celý život jsem hrál singl, stejně jako Ondra, je strašně vidět, že rozhodování v nejdůležitějších chvílích ještě není ideální, chybí nám tam deblové uvažování, třeba Mark Lamsfuss mi říkal, že zápas se Skoty byl opravdu dobrý, ale tam už se hraje o centimetry a právě v tom jsou ty páry, které jsou sehranější, lepší než my. Musíme to přijmout a jít dál, ale já nevěším hlavu a jak jsem řekl, byl to těsný zápas, byli šťastnější a lepší v závěrech obou setů."

O samotném turnaji: “Akce je skvělá, mám moc rád MS, sjedou se tam opravdu jen ti nejlepší z celého světa a jsem nadšený, že s nimi můžeme měřit síly. Jako takovou perličku vypíchnu, že jsme jeli z tréninku a v prakticky prázdném autobuse s námi jeli Viktor Axelsen, Kenta Nishimota, Kento Momota a Carolina Marín. Je krásné vědět, kolik mistrů světa a olympijských vítězů tam sedělo."
O budoucnosti: Věřím, že ty těsné zápasy zlomíme a třeba už na příštích turnajích podobně kvalitní pár, jakým byli Grimleyovi, porazíme. Tohle byla další zkušenost, skvělý zápas pro nás. Stále nám ale něco chybí, abychom to dotáhli do vítězného konce, ono to ale přijde, věřím tomu.
Jan Louda naopak jedno kolo uhrál, navíc skalp Izraelce Zilbermana může být i trochu nedoceněný, ale nenechme se mýlit. Zkušený třicátník získal bronz na evropském šampionátu v Madridu, kde zdolal například Nizozemce Caljouwa. Český reprezentant bohužel v dalším průběhu turnaje doplatil trochu i na minimum času na regeneraci. Lee Cheuk Yiu, patnáctý badmintonista světa, by ale asi i tak byl zatím nad síly české jedničky.

O těžkém programu na MS: “Bylo pro mě docela těžké, nebylo moc času na regeneraci, zápas s Mishou (Zilbermanem - pozn. redakce) jsem dohrál kolem deváté hodiny večerní, šel jsem na dopingovou kontrolu, přijel jsem až po jedenácté hodině na hotel, druhý den jsem hrál už zase dopoledne, na regeneraci bylo málo času."
O prohraném zápase 2. kola: První set byl docela fajn, až na pár chyb, kdy jsem v útoku zkazil míče, které bych asi zkazit neměl, a to rozhodlo, protože jsem byl na té lepší straně a pokud jsem chtěl pomýšlet na úspěch, potřeboval jsem vyhrát tenhle set.
O taktice soupeře: V prvním setu se chytře snažil tlačit více na síť, aby to měl pokryté a mohl útočit, protože byl na té horší straně, musím říct, že to měl dobře takticky zvládnuté. Ve druhém setu byl on na té pomalejší, lepší straně, takže mohl víc tvořit. Snažil jsem já držet na síti a mít tlak, ale měl to opravdu dobře pokryté a měl jsem to už těžké.
Ohlasy Alžběty Bášové, které přinesou i velmi zásadní oznámení, budou k dispozici v nejbližších hodinách.